startmapa serwisukontakt

Żyjmy zdrowo na sportowo
2017-02-03

Żyjmy zdrowo na sportowo

W środę 2 lutego miało miejsce niecodzienne spotkanie. Do naszej szkoły przybyli piłkarze FKS Stal Mielec: Arkadiusz Górka, Boris Milekić i Rafał Strączek. Młodzi piłkarze bardzo ciekawie i z dużą dozą humoru przedstawili,,codzienny żywot piłkarza". Wzbudzili tym olbrzymie zaciekawienie zwłaszcza wśród chłopców. Swoją postawą promowali nie tylko zdrowy styl życia, ale również podkreślali jak ważne jest to, co jemy. Z ich opowiadań dał się wysnuć jeden ważny wniosek - talent? Tak. Jednak  ważniejsza jest systematyczna, wytrwała praca.  A na koniec... młodzi piałkarze poczuli się jak co najmniej po wygranej  na mistrzostwach Europy - autografom i zdjęciom nie było końca. Bardzo dziękujemy naszym sport
Święta Noc
2016-12-27

Święta Noc

Jak co roku, przed odejściem na świąteczną przerwę, uczniowie klas młodszych odegrali sceny z Bożego Narodzenia. W pięknej scenerii, wsłuchani w śpiew kolęd i pastorałek, słuchacze ponownie mogli przeżywać tajemnicę  Bożego Wcielenia. Mamy nadzieję, że młodzi aktorzy jeszcze zaprezentują swój kunszt przed rodzicami i dziadkami  - a to pewnie już w Nowym Roku.
Wizyta św. Mikołaja
2016-12-08

Wizyta św. Mikołaja

I w tym roku nie zapomniał o naszej szkole św. Mikołaj. Na skutek nawału pracy związanej z dostarczniem prezentów przybył do nas dzień później, bo 7 grudnia. Jednak ten dzień wyczekiwania wzbudził jeszcze większą radość wśród naszych uczniów. Święty Mikołaj odwiedził  szkołę na specjalne zaproszenie Rady Osiedla Rzochów, która aktywnie uczestniczy w życiu naszej placówki oświatowej. Zanim jeszcze św. Mikołaj pożegnał się z uczniami już otrzymał serdeczne zaproszenie na kolejną wiztę...
Narodowe Śpięto Niepodległości
2016-11-11

Narodowe Śpięto Niepodległości

Z okazji 98-rocznicy odzyskania wolności przez naszą Ojczyznę młodzież  szkolna przygotowała uroczystą akademię. Ponownie została przypomniana tragiczna historia jaką nasi  rodacy musieli przechodzić,  aby zachować tożsamość narodową. Piękne, wzruszające wiersze i pieśni patriotyczne dodały uroku akademii. Uczniowie, zwłaszcza zmłodszych klas z wielkim zainteresowaniem słuchali i przeżywali wydarzenia, które w końcu przyniosły nam upragnioną wolność.
Wypłyń na głębię
2016-09-01

Wypłyń na głębię

Już czas, aby ponownie przystąpić do nowych wyzwań, które czekają przed nami. Wypoczęci, pełni nowych wrażeń, radośni i uśmiechnięci przystępujemy ponownie do pracy. Nowy rok szkolny 2016/2017 został uroczyście rozpoczęty przez panią dyrektor. Co przyniesie? W dużej mierze zależeń będzie od nas samych. Chodzi o to, aby darowanego nam czasu nie marnować. Chodzi o to, aby nauka stała się prawdziwą przygodą, która w przyszłości przyniesie dobre owoce dla nas i naszych bliskich.
Jedziemy na wakacje
2016-06-26

Jedziemy na wakacje

Ostatni dzwonek szkolny oznajmił uroczyście, że po 10 długich miesiącach pracy czeka wszystkich zasłużony wypoczynek. Na pewno  należy się on absolwentom klasy VI, którzy osiągnęli bardzo wysokie wyniki na ogólonpolskim sprawdzianie klas szóstych. Ale i  pozostali uczniowie mozolnie zdobywali wiedzę otrzymując na koniec świadectwa z paskiem oraz nagrody książkowe i dyplomy. Dyrektor szkoły p. Ewa Kwolek wszystkim pogratulowała życząc wspaniałego odpoczynku tak, aby za dwa miesiące z radością podjąć kolejne wyzwanie.
Witaj Maj
2016-05-03

Witaj Maj

225 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja przez Sejm Wielki stała sie okazjią, aby szkolna młodzież ponownie przypomniała sobie chlubne karty z naszej historii. Uczniowie klasy szóstej w bardzo ciekawy i przystępny sposób tłumaczyli znaczenie uchwalenia pierwszej Konstytucji w Europie. Przypomnieli także znaczenie takich pojęć jak: ojczyzna, naród, suwerenność. Przybliżyli też historię naszych symboli narodowych, którym każdy Polak winien wielki szacunek. Uroku akademii dodała piękna sceneria oraz odświętnie ubrani wszyscy uczniowie podkreślający w ten sposób swój szkolny patriotyzm do ukochanej Ojczyzny.

Herb Miasta Mielec
SUBSKRYPCJA
 dopisz  wypisz
poniedziałek, 27 lutego 2017
58 dzień roku
pn wt śr czw pt so nd
imieniny
Gagrieli, Liwii, Leonarda
Wymagane jest uaktualnienie wtyczki Flash Player.
Szkoła Podstawowa Nr 12 im. Henryka Sienkiewicza w Mielcu, ul. Wandy 11, 39-300 Mielec
tel.: 17 584 08 10, email: sp12@miasto.mielec.pl, http://www.sp12mielec.eu
NIP: 817-10-40-418